Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
08-15.05.2022 r.
Tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu” 🌍📚
➡ Zaczynamy 8 maja, w tym dniu obchodzimy swoje święto – Dzień Bibliotekarza, natomiast ostatnie atrakcje przewidziane są na 14 maja.
09.05. – „Nieznane oblicze rekinów” spotkanie uczniów kl. V z Justyną Szumacher.
10.05. – Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody! 📄🖊🔍
▪️ We wtorek przed południem zostaną opublikowane 2 krzyżówki. Jedna przygotowana z myślą o młodszych czytelnikach, a druga dla nieco starszych . Do wygrania ciekawe nagrody, zachęcamy do udziału.
10.05. – „będę Wam czytała” – rozmowy z dziećmi o Marii Konopnickiej
11.05.– Uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Bajkowa wędrówka – twórczość Marii Konopnickiej” – wręczenie nagród
godz. 09:30 | 📍 Czytelnia MBP Pelplin
12.05. – Spotkanie z Magdaleną Zawadzką – aktorką teatralną, filmową i telewizyjną.
godz. 16:00 | 📍 Czytelnia MBP Pelplin | Wstęp wolny
13.05.– „jeszcze Polska nie umarła” – Józef Wybicki, lekcja historii dla uczniów szkoły podstawowej
14.05. – „Aktywny Senior” wydarzenie plenerowe dla seniorów z Gminy Pelplin
godz. 11:00 | 📍 Leśniczówka w Bielawkach
Dodatkowo:
– Wymiana „Książka za Książkę” – od 09-13.05.2022 r. w godzinach pracy biblioteki.
#MajBezKar – przez cały miesiąc nie pobieramy opłat za przetrzymywane książki.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 🤩