Inauguracja akademicka PUTW i spotkanie z artystką Krystyną Tkacz

6 października odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 Pelplińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gościem specjalnym była Krystyna Tkacz – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka. Podczas godzinnego spotkania, prowadząca Dorota Sakowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie – poruszyła szereg kwestii związanych nie tylko z życiem prywatnym, ale i twórczym dorobkiem artystki. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Kolejnym punktem uroczystości było rozpoczęcie nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchaczom przedstawiono program nadchodzących wydarzeń, w tym 15-lecia działalności PUTW.
Tak nasi Słuchacze rozpoczęli swój kolejny rok! Mamy nadzieje, że będzie równie ekscytujący jak poprzedni!

ℹ Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „Wielki Świat w Bibliotecznym Zaciszu w Pelplinie” z uzyskanego dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, kierunek interwencji 4.1. Blisko.