„Miłość czyni dobrym” Bonda Katarzyna

­

Jak działają oszuści? Są bezwzględni czy zdolni do empatii? W opinii autorki książki Miłość czyni dobrym działają w imię zła, które zdolne jest bezpowrotnie zniszczyć życie innej osoby. Z drugiej strony, osobowość oszustów jest na tyle fascynująca, że intrygują i przyciągają do siebie innych ludzi niczym najsilniejszy magnez. Czego jeszcze dowiesz się o nich z lektury tej powieści?

Oszustwa jako sposób na życie

Głównym bohaterem książki Miłość czyni dobrym jest Daniel Skalski. Od małego marzył on o tym, by być bogatym i prowadzić beztroskie życie, opływając w luksusy. By to osiągnąć, wkracza w świat przestępczy. Staje się bezwzględnym oszustem, który do perfekcji opanowuje metody manipulacji. Czuje się jak ryba w wodzie wśród kłamstw i intryg, które sam kreuje.

Pierwszą ofiarą Skalskiego jest Gabrysia, pracownica banku, której nie jest on obojętny. Zaślepiona uczuciem dziewczyna zdradza mężczyźnie, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. To ona staje się dla Daniela przepustką do tego, by zacząć okradać przedstawicieli firm handlowych w Polsce i na świecie. Poznaje słabe punkty systemu zabezpieczenia papierów wartościowych i zaczyna obracać milionami dolarów. Jego sytuacja materialna wyraźnie się poprawia, dlatego przenosi się do Londynu. Kreuje konsekwentnie swoją postać finansisty i maklera funduszy hedgingowych. Za granicą poznaje innych przedstawicieli swojej profesji – fałszerzy i oszustów, z którymi współpracuje, ale i wymyśla intrygi, mające na celu w nich uderzyć.

Na podstawie rzeczywistych wydarzeń

Czy występki Skalskiego zostaną odkryte? W historii opowiedzianej przez Katarzynę Bondę najbardziej fascynuje to, że wśród największych oszustów III RP odnotowano istnienie człowieka, którego akta liczą ponad 120 tomów. Poznaj jego losy!

Źródło opisu i okładki: empik.pl