Promocja „Tropiciela kociewskiego”

tropiciel„Tropiciel Kociewski” to nowa publikacja Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia” poświęcona kociewskiej przyrodzie. Format i objętość książeczki dobrano tak, aby można było ją włożyć do kieszeni lub plecaka.

Promocja książki „Tropiciel kociewski” odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.
– Mała rzecz a cieszy – takimi słowami Marek Modrzejewski, kierownik Biura LGD „Wstęga Kociewia” rozpoczął prezentację nowej publikacji wydanej w ramach programu Leader.

Licznych gości promocji witał Bogdan Badziong – prezes LGD. Odwołał się do słów prof. Marii Pająkowskiej-Kensik i wiersza ks. Franciszka Kameckiego – mówił o jedności walorów przyrodniczych i kulturowych Kociewia. Osoby pani profesor oraz duszpasterza nie zostały wspomniane przypadkowo. „Tropiciela Kociewskiego” rozpoczyna wstępna naukowa dedykacja, a wieńczą poetyckie wersy.

„Tropiciel” nie ma zdobić półek bibliotek, a ma wędrować po polach i lasach wraz z właścicielem. Na 74 barwnych stronach można znaleźć wiele ciekawych informacji oraz przepiękne fotografie roślin, zwierząt i miejsc znanych i nieznanych.

Proces powstawania i zawartość wydawnictwa przedstawił Jarosław Wojciechowski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, która przygotowała ten mini przewodnik.

Dla utrwalenia wrażeń przygotowano wystawę fotografii, którą otworzyli starosta Józef Puczyński, burmistrz Pelplina Andrzej Stanuch i Bogdan Badziong. Wystawę można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie do końca czerwca.

Źródło opisu i okładki: www.tczew.naszemiasto.pl