Andrzejki w Bibliotece

Andrzejki w biblioteceAndrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej, uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać jaka przyszłość ich czeka. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Spotkanie Andrzejkowe to okazja do zapoznania dzieci z dawnymi zwyczajami. Andrzejkowe zabawy pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku do tradycji obrzędów ludowych. W naszej Bibliotece dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości odbył się 30 listopada 2012 r. Były to spotkania edukacyjno – rozrywkowe. Biblioteka stała się miejscem zapoznania dzieci z tradycjami i obrzędami ludowymi, czytania informacji na ten temat, analizowania przysłów związanych z tym dniem. Andrzejki okazały się wesołym spotkaniem, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno uczniom jak i organizatorom. Należy jednak pamiętać, że wróżby te, to zabawa i nie można traktować ich poważnie.