Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

KoncertZ okazji Tygodnia Bibliotek odbył się w naszej bibliotece koncert duetu   Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Duet  ten  jest swoistym objawieniem sceny. Wirtuozowskie łączenie klimatów pięknych ballad żeglarskich (między innymi autorstwa Andrzeja Koryckiego) z klimatami ballad rosyjskich nie mają sobie równych. Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar. Widzieliśmy i słyszeliśmy wykonawców nietuzinkowych. Takich, którzy mają coś do powiedzenia, robią to w znakomity sposób, są otwarci na głosy widowni i z jej głosem i zapotrzebowaniem się liczą. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których  twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisującą to, co w życiu często trudno wyrazić słowami .  Podczas koncertu – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonał wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Aleksander  Siergiejewicz Puszkin”,  „Modlitwa”,   „ Piosenka  o piechocie”, „Trzy miłości”, „Ostatni trolejbus”,  „Pieśń gruzińska”, „Milenkij ty moj” i wiele innych.

Wieczór minął w miłej atmosferze, przy dźwiękach wspaniałej muzyki.