„Link do przyszłości” – spotkanie z profesjonalistą

_FAT56289 stycznia br. Biblioteka była gospodarzem spotkania uczniów Liceum Ogólnokształcącego z młodym profesjonalistą Jakubem Jakubowskim. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Link do przyszłości”, którego celem jest wspieranie młodych osób z terenów wiejskich i małych miast w nieszablonowym planowaniu przyszłości zawodowej, uwzględniającej rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Młodzież licealna, która w najbliższej przyszłości zawodowej (uwzględniając rolę nowych technologii), miała okazję dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość zawodową, czym się kierować, z czego nie rezygnować w tym wyborze. Na wstępie w ramach rozgrzewki uczestnicy mieli za zadanie wykazać się kreatywnością. Na pozór proste zdanie „Mógłbym być…” miało na celu uzmysłowienie naszym młodym uczestnikom jak ważne jest pozytywne myślenie o sobie i odkrycie pasji. Przy okazji młodzi rozwinęli swoją wiedzę na temat niektórych zawodów. Punktem głównym spotkania było wystąpienie młodego profesjonalisty – artysty, grafika komputerowego, animatora kultury, który z powodzeniem prowadzi kawiarnię artystyczną „Kofi&Ti” w Radzyniu Podlaskim. Nasz gość w zajmujący sposób opowiadał o swoich pasjach, które dla niego stały się sposobem na życie. Przekonywał młodzież, żeby rozwijała swoje zainteresowania, spełniała marzenia. Podkreślał jak ważną decyzją jest wybór profesji, w której spełniły się zawodowo i która będzie nam dawała satysfakcję. Po wypowiedzi gościa uczestnicy wzięli udział w quizie o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania poszerzyli swoją wiedzę o mechanizmach wyboru zawodu, i że było to doświadczenie pożyteczne i przyjemne.