Narodowe Czytanie 2016 już za nami

20160902_1006432 września 2016 r. na Targowisku Miejskim w Pelplinie czytaliśmy fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy: Dariusza Górskiego – zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Lucynę Bielińską – dyrektora ZKiW nr 1, Barbarę Nabakowską – dyrektora ZS nr 2, Viktorię Lavrynienko – nauczycielkę ZSP w Pelplinie. Fragmenty powieści czytała także uczennica LO Aleksandra Kaliszewska.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Czytaliśmy już „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Zemstę” Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa.
Specjalnie na tegoroczną edycję Narodowego Czytania adaptację powieści przygotował Tomasz Burek, krytyk literacki, literaturoznawca i eseista.
Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie.
Partnerzy akcji: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Przedszkole nr 2, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1, Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.
Patronat medialny: „Informator Pelpliński”, TV Pelplin, Radio „Głos”.
Otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć. Każdy, kto uczestniczył w Narodowym Czytaniu może przyjść do biblioteki ze swoim egzemplarzem „Quo vadis” lub inną książką Henryka Sienkiewicza.