Nowa odsłona Mała książka – wielki człowiek

Wszystkim małym miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek, kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Niedawno trafiła do nas nowa dostawa Wyprawek o Krasnalu w Krzywej Czapce autorstwa Wojciecha Widłaka z nowymi kartami i naklejkami do zebrania.

🔸 Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 4-6 lat. 🔸

Jak działa projekt❓
➡️ Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać bibliotekę z dzieckiem❓
🔸Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
🔸Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
🔸Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

🔸 Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie! 🔸

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego