Obchody 30. rocznicy śmierci ks. Bernarda Sychty

wystawa - Sychta29 listopada 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie odbyła się uroczystość obchodów 30. rocznicy śmierci patrona Biblioteki. Wszyscy uczestniczący w uroczystości mogli obejrzeć wystawę zdjęć dotyczącą życia i twórczości ks. Sychty oraz prezentację multimedialną, przygotowaną przez pracowników biblioteki. Zebranych gości przywitała dyrektor biblioteki – Dorota Sakowska. Przedstawiła krótką historię powstania Biblioteki. O przypomnienie życia oraz osoby ks. B. Sychty poproszono Pana Ryszarda Szwocha – sekretarza Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej. Pan Szwoch w swojej wypowiedzi „Ksiądz Bernard Sychta – życie i twórczość” opowiedział o pracy ks. Sychty, o trudach jego życia, czasie wojny, pracy i poświęceniu dla drugiego człowieka. Podczas uroczystości głos zabrała również Pani Stefania Sychta – bratanica ks. Sychty, która wspominała swojego wujka. Po wypowiedzi Pana Szwocha, przedstawiono fragmenty sztuki „Wesela kociewskiego ks. Bernarda Sychty w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Modraki” z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie.