Ogólnopolskie Wybory Książek w Rajkowach

W dniach 12-13 marca 2015 r. w bibliotece w Rajkowach odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Celem akcji było poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocja czytelnictwa, kształtowanie postaw obywatelskich oraz upowszechnienie zasad organizacji wyborów. Zorganizowana została ruchoma Komisja Wyborcza, która odwiedziła każdą klasę celem przeprowadzenia głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała specjalna komisja złożona z przedstawicieli klasy VI i IV. Wszyscy uczniowie klas I-VI mieli możliwość zagłosowania na przeczytane przez siebie książki, które ich zdaniem były najciekawsze. Uprawnieni do wzięcia udziału w wyborach otrzymali karty do głosowania. Wypisywali na nich od jednego do trzech proponowanych przez siebie tytułów książek. Następnie wrzucali swoje głosy do specjalnie przygotowanej urny. Po ich podliczeniu zostaną ogłoszone wyniki Wyborów. Zostaną one również przesłane do organizatora akcji. Pomysłodawcą akcji jest miesięcznik Biblioteka w szkole, a patronat honorowy objęła Pani Minister Edukacji Narodowej.

DSC_0157DSC_0173

DSC_0186 DSC_0180 DSC_0179 DSC_0170 DSC_0166 DSC_0160 DSC_0159