Ogólnopolskie Wybory Książek

20150306_093029Szóstego marca 2015 r. w naszej bibliotece zostały zorganizowane Ogólnopolskie Wybory Książek, których celem było poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, a także w późniejszym czasie dostosowanie księgozbiorów biblioteki do zainteresowań czytelniczych uczniów. Odbyły się one na holu biblioteki, gdzie zorganizowaliśmy miejsce głosowania i komisję wyborczą, w skład której weszli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy biblioteki.
Uczniowie klas młodszych, pod opieką nauczycieli wzięli udział w głosowaniu. Starsi, samodzielnie lub również z nauczycielami wrzucali do urn karty do głosowania, na których wpisali od jednego do trzech tytułów najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.
Po głosowaniu pracownicy biblioteki sporządzili sprawozdanie, które przesłano do redakcji miesięcznika „ Biblioteka w Szkole”.
Na podstawie sprawozdań z całej Polski zostaną sporządzone wyniki, które otrzyma minister edukacji narodowej oraz opinia publiczna jako ważny element w dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.
Głosowanie takie przeprowadzone będzie również w bibliotekach filialnych w Rudnie i Rajkowach.

Fotorelacja