Wizyta przedszkolaków w bibliotece

5 i 9 stycznia br. bibliotekę odwiedziły  dzieci z Przedszkola nr 2 w Pelplinie – grupa 5 – latków. Dzieci oglądały książki, rozmawialiśmy o akcji „Z książką na start”, możliwościach wypożyczania książek. Spotkanie czytelnicze poświęciliśmy na rozmowę o Polsce. Wykorzystaliśmy książkę autorstwa Joanny i Jarosława Szarków „Elementarz małego Polaka – historia dla najmłodszych”. Umówiliśmy się na kolejne spotkania. Będą to zajęcia – warsztaty na których będziemy poruszać zagadnienia związane z niektórymi wydarzeniami z historii Polski. Otrzymaliśmy od dzieci piękną laurkę.

10 stycznia br. odwiedziły nas grupy „Smerfów” i „Biedronek”. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się o możliwościach wypożyczania, oglądały książki i rozmawialiśmy o akcji „Z książką na start”.