KWIETNIOWE SPOTKANIE KLUBU DKK

26 kwietnia 2023 r. uczniowie SOSW w Pelplinie z klas p. E. Wójcik oraz p. K. Puczyńskiej udali się do sali Bajkolandia na comiesięczne spotkanie Klubu DKK.

Tym razem w przededniu świąt majowych czytaliśmy książkę p. Zofii Staneckiej: „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”. Klubowicze z dużym skupieniem wysłuchali wybranych fragmentów książki oraz dyskutowali na temat znaczenia oraz szacunku do symboli narodowych. Szczególnie skupiliśmy się na FLADZE POLSKI. Wyjaśniliśmy sobie, czym różni się FLAGA od BANDERY, CHORĄGWII czy SZACHOWNICY LOTNICZEJ.

Omówiliśmy, co oznaczają kolory na Polskiej Fladze. Porównaliśmy wygląd Flagi Polski oraz innych państw, które mają flagi w takich samych barwach jak nasza. Zwróciliśmy uwagę, jak powinniśmy traktować Flagę Polski, co oznacza, kiedy jest ona opuszczona na maszcie do połowy i kiedy należy ją wywieszać przed naszymi domami. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania wykonał samodzielnie FLAGĘ POLSKI, wyklejając ją sercami – bo przecież bardzo kochamy naszą ojczyznę!

tekst: Iwona Słowikowska