Krwawa kampania: Brain McCellan

„Krwawa Kampania” to drugi tom Trylogii Magów Prochowych. Brian McClellan kontynuuje niezwykłą i pasjonującą opowieść rozpoczętą w świetnie przyjętej i obsypanej pochwałami „Obietnicy krwi”.

Na horyzoncie gromadzą się czarne chmury, ale zagrożenie jest znacznie bliżej. Kto poprowadzi natarcie? Obrona granic przez Kezanami kończy się katastrofą. Tamas z niewielką częścią swego wojska zostaje odcięty daleko poza liniami wroga. Uciekając przed przeważającymi siłami nieprzyjaciela, prowadzi ludzi do domu zdradliwymi szlakami północnego Kezu, a potem poprzez góry. To jedyna możliwość obrony ojczyzny przed Kresimirem.

W Adro, inspektor Adamat musi stawić czoła wcieleniu zła – lordowi Vetasowi, aby uratować żonę. Chce również zadać mu kilka pytań na temat jego tajemniczego pracodawcy. Jednak odpowiedzi prowadzą tylko do kolejnych niewiadomych. Zdziesiątkowanym oddziałom coraz trudniej przychodzi odpieranie ataków Kezan, a generałowie Tamasa pogrążają się w kłótniach. Kresimir chce głowy człowieka, który ośmielił się doń strzelić. Tamas i jego kamaryla zostają uznani za martwych. Taniel Dwa Strzały uświadamia sobie, że jest ostatnią linią obrony przed szturmującymi siłami Kresimira.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Źródło opisu i okładki: empik.pl