Na tropie szafirowej broszki. Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy

na-tropie-szafirowej-broszki-biuro-sledcze1 Seria detektywistyczna „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy” jest skierowana do dzieci, które pierwsze próby czytania mają już za sobą. Jest to seria pełna humoru i zadziwiających zdarzeń, dzięki zabawnym bohaterom zachęci dzieci do czytania. Dorosła forma książek detektywistycznych dodaje serii smaczku – to już nie są bajki dla maluchów.

Tomuś jest chłopcem, natomiast jego partnerzy – chomikiem, złotą rybką i kotką. Każdy z bohaterów jest postacią bardzo wyrazistą, z szeregiem charakterystycznych, często zabawnych cech. Bohaterowie drugoplanowi, którzy pojawiają się w kolejnych tomach, są tak samo wyraziście nakreśleni, przy tym barwni i zabawni.
W pierwszej części – „Na tropie szafirowej broszki” – dowiadujemy się, jak Tomuś został detektywem i kim są jego partnerzy. Pojawiają się charakterystyczne dla bohaterów gadżety (np. mucha noszona przez Tomusia) i wyjątkowe cechy charakteru. W ten sposób czytelnik od razu może polubić małego detektywa i wyobrazić go sobie w akcji zarówno tej książeczki, jak i każdej innej historii, jaką sam sobie wymyśli. Tomuś Orkiszek i jego partnerzy są nie tylko idealnymi bohaterami książek, ale także świetnym materiałem do dziecięcych zabaw.
Źródło opisu i okładki: www.empik.pl