9. Ogólnopolska Noc Bibliotek w Pelplinie

6 września 2023 r. w naszej bibliotece odbyła się 9. edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.
Podczas tego wydarzenia, odbyły się m.in. warsztaty „ETNOGADKI”🌾z #MonikaMichaluk. Były to zajęcia skierowane do dzieci 1️⃣0️⃣1️⃣3️⃣ lat oraz międzypokoleniowe 👩‍👦👨‍👧dla dorosłych z dziećmi 6️⃣9️⃣ lat.

Uczestnicy mieli okazje obserwować naturę i dostrzec jej zmienność. Poznali bliżej cykl pór roku oraz uczyli się rozpoznawać ich kulturowe cechy (obrzędowość). Poznali źródła swoich tradycji rodzinnych i rozwinęli je w oparciu o nowe, zasłyszane inspiracje. Warsztaty odbyły się na podstawie książki “Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach“ autorstwa Moniki Michaluk, Witolda Przewoźnego i Michała Stachowiaka.

Dyrektor biblioteki – Dorota Sakowska razem z wiceburmistrzem Miasta i Gminy Pelplin – Krzysztofem Adamczykiem otworzyli uroczyście 📚🥳Noc Bibliotek i wręczyli laureatom konkursu nagrody 🎲🧩.

🎉 Tak prezentuje się lista laureatów:

KATEGORIA (4-6 LAT)

Zofia Gleizner
Julia Rychłowska
Oliwier Krause

Gratulujemy wszystkim za udział 👏 i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Wystawę z pracami plastycznymi można zobaczyć w naszej bibliotece.
Podczas tegorocznej edycji towarzyszyły nam 2️⃣ projekcje filmowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem 🎥🤩
W tym roku nie zabrakło wymienialni książek 📚📚, która trwa od 6 do 13 października w godzinach pracy biblioteki, więc jeśli nie mieliście okazji odświeżyć swojej biblioteczki – macie jeszcze czas, aby to zmienić 😊
Bardzo dziękujemy za wspólne świętowanie i skorzystanie z naszej oferty!