„Aktywny Senior” wydarzenie plenerowe

„Aktywny Senior” – pod takim hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie 14 maja 2022 r. zorganizowała wydarzenie plenerowe w Nadleśnictwie Bielawki.

Zaprosiliśmy do naszego pomysłu Pana Mirosława Chyłę – Burmistrza Gminy Pelplin, kluby Senior Wigor w Kulicach, Senior Wigor w Rajkowach, Klub Seniora Lignowy Szlacheckie, Senior Wigor Pelplin , Pelpliński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora z Tczewa i wszystkich chętnych seniorów z naszej gminy.
Według wcześniej ustalonego rozkładu jazdy przywieźliśmy Seniorów do Bielawek. Tam w programie zaplanowano przemarsz 🚶‍♀️🚶 (5️⃣ km Nordic Walking), trasą – którą wyznaczyła seniorka Pelplińskiego Uniwersytetu pani Lidia Wysocka. Rozgrzewkę poprowadził pan Miłosz Samp.
Konkursy z nagrodami przygotowały wszystkie kluby Senior. Pani Zofia Bielecka (UTW Pelplin), opowiedziała ciekawą historię.

Wielkie emocje wzbudzał konkurs o „Karafkę Burmistrza” 🍓🍷🍇 Jury przyznało I nagrodę, otrzymał ją Senior Wigor w Rajkowach i dwa wyróżnienia: dla pani Anny Pieleckiej – Senior Wigor Lignowy Szlacheckie i pani Stefanii Glinki- Klub Seniora Tczew.
Ponadto wszyscy seniorzy, którzy przeszli wyznaczoną trasę wzięli udział w konkursie. Pan Burmistrz wylosował numery startujących seniorów, a nagrodami były bony upominkowe do sklepu sportowego.
Spotkanie przy ognisku, biesiada, wspólne zabawy i tańce to chyba dobry pomysł na wspólnie spędzony czas przez naszych seniorów.

Dziękuje za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia: Mirosław Chyła – burmistrzowi gminy Pelplin, Krzysztof Adamczyk wiceburmistrzowi, dyrektorowi i pracownikom Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, dyrektorowi i pracownikom Pelplińskie Centrum Sportu, pani prezes i jej pracownikom firmy „Pelkom” i panu Prezesowi Kociewska Spółdzielnia Socjalna, dyrektorowi i pracownikom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pelplinie, Pelplińskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, St.Rąbała Sp z o o, pracownikom Urzędu Miasto i Gmina Pelplin, oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie.
Dziękuję Nadleśnictwu Starogard, panu Wacławowi Bruskiemu za pomoc.

Fotorelacja dostępna na: