FINANSE BEZ TAJEMNIC W BIBLIOTECE W PELPLINIE

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie zaprasza osoby powyżej 50. roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżet.

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty

Kurs jest elementem 5 edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek), o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, ul. Sambora 5A.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Podstawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych ” NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem biblioteka@pelplin.pl lub zgłosić się telefonicznie (58) 536 33 43. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat kursu udziela:
Dorota Sakowska, biblioteka@pelplin.pl, 609 929 809