Piknik czytelniczy: Spacer z Mickiewiczem

4 września 2022 roku na Miejskim Targowisku w Pelplinie odbył się „Piknik czytelniczy” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie.
Program pikniku był bardzo zróżnicowany, ale głównym naszym celem była promocja czytelnictwa skierowana do naszych mieszkańców. Ponadto obchodziliśmy urodziny biblioteki i włączyliśmy się do akcji Narodowego Czytania.
Na pikniku pod hasłem „Spacer z Mickiewiczem – Konopnicka u Mickiewicza” przybyło wielu gości, którzy chętnie brali dział w konkursach, grach, rozwiązywali zagadki detektywistyczne, malowali, ozdabiali, mieli możliwość porozmawiania z logopedą, autorką książek dla dzieci, dietetyczką panią zdrowieTA – Marzena Żurek na temat zdrowego odżywiania. Były krasnale, roboty, przypinki, balony. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było wesoło, kolorowo, muzycznie. Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Pelplinie z panią kierownik Krystyną Dettlaff-Czocher.
Z okazji urodzin Biblioteki – Mirosław Chyła Burmistrz Pelplina i wiceburmistrz Krzysztof Adamczyk złożyli dyrektor biblioteki Dorocie Sakowskiej i pracownikom biblioteki najlepsze życzenia.
Ponadto w całym kraju odbyła się 11. edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Również w programie naszego pikniku nie zabrakło gości, którzy chętnie czytali fragmenty wybranych Ballad. Byli to: pani Krystyna Demska, Ewa Łopińska – dyrektor ZKiW w Rajkowach, Małgorzata Domachowska – SOSW w Pelplinie, Mirosław Chyła – burmistrz Gminy Pelplin, Krzysztof Adamczyk – wiceburmistrz, Dorota Sakowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie, Monika Janeczek-Toporowska. Narodowe Czytanie prowadził Bogdan Wiśniewski.
Piknik z książką to chyba dobry pomysł na niedzielne popołudnie. Mamy nadzieję, że był miłym wydarzeniem, które z pewnością przyczyniło się do promocji czytelnictwa.
Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim zaangażowaniem materialnym sprawili, że nasz projekt odniósł sukces.
Panu Mariuszowi Paluchowskiemu, właścicielowi firmy „IZOVER”, panu Przemysławowi Rogowskiemu właścicielowi firmy „Cyprysik”, panu Leszkowi Melerowi właścicielowi firmy Piekarnia Ciastkarnia „Meler” i panu Januszowi Weronieckiemu.
➡ Jest to działanie w ramach realizacji projektu „Wielki Świat w Bibliotecznym Zaciszu w Pelplinie” z uzyskanego dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, kierunek interwencji 4.1. Blisko.