Promocja książki „Pory roku na talerzu”

FotoB-pory-roku-na-talerzu-bernardinum-_139505 grudnia 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Krystyną Gierszewską – autorką najnowszej publikacji kulinarnej Pory roku na talerzu i otwarcie wystawy pt. Rękodzieło i haft kociewski.

Publikacja Pory roku na talerzu jest jedną z nielicznych pozycji promujących cenne wartości kulinarne Kociewia. Zawarto w niej walory dawnych potraw jednej z wsi powiatu tczewskiego – Lignów Szlacheckich. Książka jest przewodnikiem, który przybliży zależność między porami roku, świętami kościelnymi i ludowymi, a wspomnienia mieszkańców udowodnią, że kuchnia kociewska wcale nie jest nudna, lecz nierozłącznie związana z codziennym życiem ludzi zamieszkujących ten region. Niewątpliwym atutem książki są przepiękne zdjęcia autorstwa Pana Krzysztofa Mani, które potwierdzają starą mądrość, że „je się także oczami” i zachęcają do samodzielnego wykonania kociewskich dań.