„Przed lustrem terapeuty” spotkanie z Elżbietą Hollas

W poezji każdy może odnaleźć coś dla siebie. Cenimy ją za to, że pomaga zrozumieć świat. Zmusza nas do zastanowienia się co w życiu jest naprawdę ważne.
Swoje spojrzenie na wiele zagadnień przedstawiła 17.03.2022 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Elżbieta Hollas, bibliotekarka i psycholog, która wiele lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Pelplinianka.
Autorka tomiku wierszy „W cieniu gwiazd” spotkała się z mieszkańcami Pelplina i przeczytała wybrane wiersze. Podzieliła je na zadawnione, dawne i najnowsze. Pochodzą one z trzech okresów życia Pani Eli.
Z 1978-1980 odwołują się do przeżyć z dzieciństwa i młodości.
W tekstach z lat 2010-2017 usłyszmy melancholię, refleksję, czułość, mówi o swoich bliskich „wyłowię Twoją radość lata”.
Trzecia część wierszy to teksty oparte na doświadczeniu zawodowym, mówiła słuchaczom, że 11 lat pracowała jako psycholog. Porusza bardzo trudne tematy, ale mówi o nich w bardzo taktowy sposób.