Spotkanie autorskie z Moniką Bronicką

W środę, 27 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie gościć będzie MONIKA BRONICKA – żeglarka i podróżniczka. Jest sportowcem startującym niegdyś w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000 i Ateny 2004), dziś – globtroterem przemierzającym wraz rodziną mile morskie po południowych wodach, rzeczoznawcą majątkowym i mamą trojki dzieci.

Na spotkanie autorskie, które rozpocznie się o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie najmłodszych czytelników, ale także wszystkich ciekawych świata. Barwnych opowieści i niezwykłych wrażeń na pewno nie zabraknie. Na wszystkie dzieci obecne na spotkaniu czekać będzie niespodzianka. Wśród uczestników przygotowanego konkursu rozlosujemy dwie nagrody w postaci książki Moniki Bronickiej „Przygoda na rafie”. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo „Bernardinum”.
Zapraszamy i życzymy powodzenia.

O KSIĄŻCE „PRZYGODA NA RAFIE”
Dom zamieniony na żaglówkę? Wygodne łóżko na bujającą się koję? Plac zabaw na bezludne wyspy i podwodny świat? Pół roku na morzu to dla trójki rodzeństwa czas kreatywnych zabaw oraz obcowania z niezwykłą fauną i florą tropikalnego morza. Spotkanie z rekinami to codzienne wydarzenia, podobnie jak holowanie przez żółwia czy pisanie atramentem z kalmara.
„Przygoda na rafie” to połączenie zwykłego codziennego życia z niezwykłym miejscem. To opowieść o dziecięcych przygodach w świecie ciekawych zwierząt. Opowieść o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.
Narratorem jest sześcioletni Jack, który relacjonuje codzienne wydarzenia z życia na morzu. Spotkanie ze stadem wielkich płaszczek, wypchnięcie zaklinowanego w koralu rekina czy podglądanie kangurów to tylko niektóre z historii ujętych w książce. To niecodzienne, ale realne przygody w autentycznym świecie.
Okazuje się, że – mimo braku zabawek, placów zabaw, telewizora i gier elektronicznych – na morzu nie sposób się nudzić. Wystarczy kreatywność dzieci i otwartość na otaczający świat, by ciekawie spędzać czas.

Organizatorami spotkania są:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie