Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Spotkanie autorskie

12 kwietnia 2013 roku w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci (m.in.: Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku, Twardy orzech do zgryzienia). Jest również laureatką wielu prestiżowych nagród, a kilka Jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Podczas spotkania pani Renata ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej w której opisuje codzienne sytuacje swoich bohaterów – dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły. Zaprezentowała kilka swoich najnowszych książek, a wśród nich Gdyby jajko mogło mówić (książka o polskich zwyczajach) oraz ZbójOpowiadania o koniach i konikach. Przybliżyła również młodym czytelnikom polskie przysłowia, wyjaśniając ich

znaczenie w zabawnych historyjkach zawartych w książce Z przysłowiami za pan brat. Plany i marzenia dzieci związane z wyborem zawodu przedstawiła z kolei w opowiadaniach A może będzie właśnie tak. Opowiedziała również o swoich innych książkach, których fragmenty czytała Malwina Kożurno.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.