Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel i wręczenie nagród w VI Gminnym Konkursie Plastycznym „Teksty jak podróże Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel”

IMG_929611 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom dorocznego konkursu plastycznego zatytułowanego „Teksty jak podróże Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel”.
Jury w trzech kategoriach przyznało uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody książkowe:

I kategoria: 3-4-5 latki

I miejsce: Igor Czech, Przedszkole nr 2 w Pelplinie
Bartosz Żurawski , Przedszkole nr 2 w Pelplinie
II miejsce: Lena Ćwiklińska, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach
Vanessa Sroka, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
III miejsce: Maja Kocur, Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie
Maria Wojak, Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie
Wyróżnienie: Kamil Piotrowski, Przedszkole nr 2 w Pelplinie.

II kategoria: 6 latki i kl. I

I miejsce: Nina Jóźwiak, Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
Zuzanna Szulc, Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
II miejsce: Alan Mroziński, Przedszkole nr 2 w Pelplinie
Marianna Pauch , Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
III miejsce: Oliwia Drossel, Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
Wyróżnienia: Zuzanna Górska, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Paweł Rutyna, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie
Nagrody wręczyły Roksana Jędrzejewska – Wróbel – autorka książek i Dorota Sakowska – dyrektor biblioteki.

Po wręczeniu nagród odbyło się spotkanie autorskie.
Roksana Jędrzejewska jest autorką książek dla najmłodszych za które otrzymała wiele nagród i wyróżnień oraz laureatką nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarka przywiozła swoje książki i rekwizyty, które były inspiracją do pomysłów na historie o Florce – ryjówce. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się , skąd autorka brała pomysły do swoich książek , w jaki sposób przywiezione przez nią rekwizyty i użyta wyobraźnia stworzyły bohaterów jej książek. Na koniec autorka przeczytała fragmenty swoich książek oraz pokazała jaką drogę musi przejść książka aby się znaleźć w bibliotece. Było to miłe udane spotkanie.