Spotkanie dyrektorów bibliotek publicznych powiatu tczewskiego i starogardzkiego

18 października na spotkaniu Dorota Sakowska – dyrektor biblioteki w Pelplinie omówiła zajęcia, które będą odbywały się dla pracowników bibliotek. Będą to warsztaty z kodowania i warsztaty dotyczące atrakcyjnych form przekazywania wiedzy, czyli jak rozmawiać z młodzieżą również w formie online. Warsztaty te pozwolą zarówno pracownikom nabyć kompetencji komunikacji młodzieżowej.

Pani dyrektor przedstawiła także termin wyjazdu studyjnego w ramach wymiany doświadczeń z innymi bibliotekami w kraju. Celem tej wizyty będzie dyskusja nad wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań do prac w Bibliotece, nie tylko architektonicznych, ale przede wszystkim nowoczesnych form obsługi klienta.

Natomiast Damian Domański – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie pokazał w specjalnie przygotowanej prezentacji trzy biblioteki w Norwegii. Omówił działalność, zagospodarowanie przestrzeni. Może biblioteki te będą inspiracją dla innych.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Wielki Świat w Bibliotecznym Zaciszu w Pelplinie”.