XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Od kilku dni trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Przez cały tydzień Miejska Biblioteka publikowała filmy z bibliotekarkami, nauczycielami pelplińskich szkół czytającymi bajki, opowiadania.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności
to najlepsza inwestycja w jego przyszłość.

~*~*~

Tekst Nele Moost „Jak kózka uczyła się pływać” czyta Dorota Sakowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie.

Dzień 2; tekst Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio” czyta Teresa Golicka – nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie.

Dzień 3; tekst „Dumna Żaba” czytała Pani Anna Sakowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pelplinie.

Dzień 4; „Osiołek i Koń” czytała Pani Agnieszka Pokacka – mama pięcioletniej Julii.

Dzień 5; Pani Anna Wyszomirska – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie, czyta tekst Richard’a Edwards’a i Susan Winter pt. „Mały Miś”.

Dzień 6; tekst Małgorzaty Zielińskiej „Owca kierowca i inne bajki” czyta Wioleta Guz, nauczycielka Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie.

Wszystkie filmy znajdą Państwo na naszym Facebooku 🙂