Zaproszenie na promocję książki

Okładka św. Eustachy„Święty Eustachy” – cudem ocalony

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie zaprasza we wtorek, 24 listopada o godz. 16 na promocję powieści myśliwskiej Władysława Janta-Połczyńskiego „Święty Eustachy”. Wydarzenie uświetni spotkanie z literaturoznawcą, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego prof. zw. dr hab. Tadeuszem Linknerem, który książkę opracował i opatrzył wstępem, a to gwarantuje słuchaczom prawdziwą ucztę słowa.
Ta powieść powstała z miłości do Kaszub, z naglącej potrzeby społecznego działania, literackich zainteresowań, ale przede wszystkim z myśliwskiej pasji, jaką od najmłodszych lat przejawiał Władysław Janta-Połczyński. „Święty Eustachy”, powieść cudem niemal ocalona od zapomnienia, nie jest zupełną fikcją. Kaszubów zainteresuje szczególnie, ale pewnie i tych, którzy o tym regionie chcieliby wiedzieć cokolwiek więcej. Fenomen tej lektury to także jej uniwersalny, niemal familijny charakter.
Książka została wydana nakładem pelplińskiego Wydawnictwa „Bernardinum”. Oficyna od lat stawia przed sobą zadanie kreowania szeroko pojętej kultury narodowej, w sposób szczególny zaś przyczynia się do popularyzowania literatury kaszubsko-kociewsko-borowiackiej.