Zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim pt.: „Majówka we Lwowie”, które odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek), o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, ul. Sambora 5A.

Tym razem, spotkanie będzie dotyczyło LWOWA

LWÓW – obecnie największe miasto zachodniej Ukrainy, datowane od 1256 roku, później stolica Galicji. Miasto, w którym splotła się historia Wschodu i Zachodu, gdzie swe miejsce znalazła polskość, ale i Ormianie, Żydzi, Niemcy i wiele innych nacji współżyło na sąsiadujących ulicach.
Tu ruszył pierwszy elektryczny tramwaj, tu ulice rozbłysły pierwszym ulicznym oświetleniem elektrycznym. Wielu Polaków znajduje tu „swojską” atmosferę, wielu wraca z łezką w oku. Pokażę Lwów, jako moje odkrycie, mimo , iż korzenie moje wywodzą się ze wschodnich kresów.

Proponuję wycieczkę po znanych i rzadziej uczęszczanych miejscach Lwowa, a przede wszystkim po Starówce – wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, choć zobaczymy też inne zakamarki, perły narodowej kultury. Z ratuszowej wieży spojrzymy z góry na wszystkie strony świata, odwiedzimy naturalnie Cmentarz Orląt Lwowskich, ale też zobaczymy, jak wygląda 1 Maja na lwowskim bazarze i bulwary podczas prawosławnych Świąt Wielkanocnych.