IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

Fundacja Barbary Średniawy przy współpracy z Telewizją Senioralną zapraszają mieszkańców powiatu tczewskiego, którzy ukończyli 60 rok życia do udziału w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”.

Celem Olimpiady jest zwiększenie wiedzy seniorów na temat postanowień Konstytucji RP i innych aktów prawnych regulujących prawa obywatelskie, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony praw osób starszych, wzrost wiedzy seniorów z zakresu politologii i wiedzy o społeczeństwie, w tym funkcjonowania państwa, jego ustroju, zadań rządu i Jednostek Samorządu Terytorialnego,  a pośrednio zwiększenie aktywności obywatelskiej seniorów w ramach konsultacji społecznych, inicjatyw lokalnych, referendów, wyborów czy budżetu obywatelskiego.

Olimpiada obejmuje etap powiatowy, który odbędzie się 16 września 2022 roku o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie. Trzej uczestnicy z największą liczbą punktów uzyskaną podczas eliminacji powiatowych zakwalifikowani zostaną do etapu wojewódzkiego.
Eliminacje wojewódzkie i centralne – zorganizowane zostaną w 2023 roku. Na finalistów czeka nagroda – wyjazd do Brukseli.

Wykłady będą odbywały się w formie online.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 września 2022 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki zagadnień oraz uczestnictwa, zawarte są w zamieszczonym poniżej Regulaminie Olimpiady.

Pliki do pobrania:
Zagadnienia z III edycji