Zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu. [Robert Collier]
 
15 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się zakończenie roku akademickiego 2022/2023 studentów Pelplińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 
W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Gminy Pelplin Pan Mirosław Chyła, który wszystkim seniorom wręczył piękny kwiat i dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego. Gratulował wytrwałości, siły, chęci i uśmiechu. Pani Marii Pańczyk-Pawlak za udział w Olimpiadzie Senior Obywatel i uzyskanie wysokiej ilości punktów wręczył nagrodę specjalną. Wszystkim słuchaczom życzył odpoczynku.
W imieniu słuchaczy wystąpiła Jadwiga Dettlaff, Janka Rybicka i Barbara Hibner, która przeczytała wiersz specjalnie napisany na tę okazję.
Dorota Sakowska – dyrektor MBP i opiekun UTW podsumowała miniony rok działalności. Podziękowała wszystkim uczestnikom za udział, pomoc w organizacji wielu działań. Stwierdziła, że był to rok szczególny, ponieważ w kwietniu obchodziliśmy 15-lecie działalności. Warto przypomnieć, że z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pelplinie skorzystało 66 osób. Pani dyrektor wszystkim studentom życzyła miłego odpoczynki, poinformowała, że zapisy na rok akademicki 2023/2024 zaczynamy od 1 sierpnia, a zajęcia rozpoczną się 5 października.