Znajdź się wśród życzliwych

DSCN097621 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gniewu byli organizatorami zawodów rekreacyjnych o tytuł Fair Play. W szranki stanęli także przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tczewa i Pelplina.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od odśpiewania gniewskiego hymnu. Wszystkich zebranych powitała Walentyna Czapska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Krótko przedstawiła też historię obchodów dnia życzliwości.

Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach sportowych: bieg z szarfami, slalom z woreczkami, strzały na bramkę, przeciąganie liny. Oprócz emocji sportowych i chęci zdobycia punktów dla swoich drużyn, najważniejsze były dobra zabawa oraz zasady fair –play. Zwycięzcą zawodów fair-play, z sumą 17 pkt. została drużyna z Gniewu, na drugim miejscu, z sumą 16 pkt. uplasował się Pelplin, zaś trzecią lokatę zajął Tczew z dorobkiem 9 pkt.

Na zakończenie zawodów, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tczewa, Pelplina i Gniewu, zatańczyli zumbę. Do tańca zaprosiła ich Anna Biernat ze szkoły Esta Fiesta ze Starogardu Gdańskiego.

Trudno było zakończyć tak wspaniałą zabawę. Seniorzy żegnali się śpiewająco. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane i lubiane utwory: Kochajmy się, Dwadzieścia lat, Kawiarenki. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia przy drzewku życzliwości.

Źródło tekstu: www.gniew.pl

Fotorelacja